מה זה אחסון?

עמודי האינטרנט בהם אנו גולשים הם קבצים, ולכן אמורים להיות שמורים איפשהו. בשונה ממסמך וורד שיכול להיות שמור אצלי על גבי המחשב, כאשר מדובר בעמוד אינטרנט הוא חייב להיות שמור בענן. רק כך ניתן יהיה לגשת אליו ממחשבים שונים. יש חברות שמציעות השכרה של שטחי אחסון על גבי שרתים (סוג של מחשב גדול). כך אפשר לשמור אצלם את קבצי האתר, לסמן מה הכתובת, וכך הגולש יוכל להגיע לדפי האתר מכל מקום בגלובוס.

יש המון שרתי אחסון, בארץ ובחו"ל, ענקיים וקטנים, עם יחס אישי או אוטומטיים לחלוטין. חלקם מציעים שימוש בשרת פרטי לעומת שרת שיתופי- בו המחיר זול יותר ואנו מתחלקים עם אתרים שכנים. במקרה של עומס באתר שכן- זה עלול לגרום לאיטיות בביצועים אצלנו באתר. חלק משרתי האחסון מציעים שרתי ssd שנחשבים מהירים יותר. יש מערכות הפעלה שונות ומערכות ניהול שונות. בסופו של דבר ניתן להשוות מחירים ולבחור חברה אמינה יחסית בקלות, לאורך חיי האתר לא נהיה איתם יותר מדי בקשר.

למה צריך לשים לב?

מומלץ לקרוא חוות דעת והמלצות כדי לוודא שזמינות האתר תהיה גבוהה, שיש גיבוי תקופתי לתכנים שלכם ושהשרתים אכן מאפשרים טעינה מהירה וחלקה של דפי האתר שלכם! בחירת האחסון לאתר האינטרנט שלכם היא פעולה חד פעמית. כדאי לבצע אותה ברצינות – ולשכוח מהעניין…

 

מוזמנים לעקוב

עוד בבלוג

דומיין

מה זה דומיין? דומיין הוא הכתובת המיוחדת של האתר. הדומיין מופיע בשורת הכתובת – הURL של האתר. כל הדפים באתר הם דפים בתוך אותו דומיין.

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *