SEO – קידום בתוצאות החיפוש

הסבר פשוט על קידום

אחת המטרות הברורות שלנו בבניית אתר היא שמנועי החיפוש יגלו אותו ויציגו אותו בתוצאות החיפוש.

יש כמה מושגים שקשורים לזה:

SEO – השם של תחום קידום האתרים כמקצוע ומיומנות, בעיקר באתרים של חברות גדולות שמתחרות על ביטויי מפתח תחרותיים.
ביטוי מפתח – צירוף המילים שגולש מקליד במנוע החיפוש, ואנחנו שואפים שהאתר שלנו יופיע לו גבוה בתוצאות החיפוש. יש ביטויי מפתח שהמון מתחרים עליהם – נסו למשל לחפש עורך דין או בניית אתרים. לא קל להתברג שם. לכן נעדיף לפחות בתחילת העבודה עם האתר לתייג את עצמנו בביטויי חיפוש יותר פשוטים, שם יש לנו סיכוי טוב להגיע לדף הראשון. את ביטוי החיפוש הראשי נשלב בטקסטים, בתיאורי התמונות ועוד לכל רוחב האתר; וכמובן נוסיף ביטויי חיפוש נוספים לעמודי משנה, וכך יש מצב שגולש יקבל בתוצאות החיפוש לינק לפוסט מוצלח שלנו, ולא לדף הראשי.
לונג טייל – ביטויי חיפוש יותר ספציפיים – ארוכים! הגולש לעיתים קרובות כותב שאלה שלמה בחיפוש שלו, או כמה מילים. שווה לנסות לגלות מהם הביטויים הארוכים שהרבה גולשים מחפשים, כי עליהם יש פחות תחרות. יש כלים מיוחדים למחקר מילות מפתח. 
אורגני – תנועת גולשים שנכנסים לאתר בלי ששמנו מודעה, אלא פשוט לחצו על שם האתר שהופיע באופן טבעי בתוצאות החיפוש. התנועה האורגנית היא יעד הזהב שלנו בקידום אתר, כי יש פה שילוב של הגעה למיקום גבוה בתוצאות + מספיק אנשים שמחפשים את הביטוי.
דירוג – גוגל נותנים לאתר ציון על סמך המון המון מדדים. מה שמשפיע במיוחד: תוכן איכותי שמשאיר את הגולש הרבה זמן; מקורי ולא מועתק; תדירות העדכון של האתר; זמן השהיה וכמות הפעולות שהגולש ביצע באתר. אתר בעל דירוג גבוה יוצג גבוה בתוצאות חיפוש גם בביטויים תחרותיים יחסית, כי האינטרס של מנוע החיפוש הוא לתת לגולש תוצאות איכותיות שיענו לו על הצורך.
תיוג – כדי שמנוע החיפוש יזהה את מבנה האתר ואת התוכן שלנו,  נתקין תוסף SEO שייתן לנו כלים לסמן ביטויי מפתח ובעיקר ייתן לנו חיווי עד כמה הפוסט או העמוד שלנו ידידותיים ומובנים. ניתן לכלי גוגל את מפת האתר. 
אנליטיקס – בתוך כלי הניתוח שנתקין באתר ניתן לראות מהם מקורות התנועה וביטויי החיפוש שמביאים גולשים לאתר. 

מה תכל’ס עושים בבניית האתר אצלנו?

קודם כל נכוון אתכם להתמקד על מילות חיפוש מתאימות (בלי מחקר). נראה לכם כיצד לשלב את הביטוי הזה בתמונות (במסגרת ההדרכה). במהלך הבנייה נדגיש את הביטויים שלכם בכל מיני מקומות. נתכנן את מבנה העמוד באופן שמעודד את הגולש למעורבות ולפעולות, כדי לתת יותר ערך ולדאוג לדירוג גבוה של האתר.
מהנסיון אצל לקוחות שלנו, כשמתחילים מראש עם ביטויים פשוטים, אפשר להתקדם ולשפר את איכות ודירוג האתר, וכשעובדים בעיקר על מבנה נכון ותוכן טוב לאתר- הוא יתקדם בתוצאות החיפוש 'לבד'. שינויים פשוטים הכפילו כניסות אורגניות באחוזים מדהימים. אנחנו לא נותנים שירות SEO מקצועי ולא מחקר מילות חיפוש, אבל בונים את התשתית כך שתוכלו לשלב כלים כרצונכם.

מה אתם תמשיכו לעשות?

לעדכן תדיר; בתוכן ממש טוב ואיכותי.
לעקוב בכלי הניתוח ולהבין מה קורה, מה מועיל ומה אולי פוגע בדירוג.

מוזמנים לעקוב

עוד בבלוג

אתר ליועצת זוגיות

נעמה אנסבכר היא יועצת זוגיות, מרצה בחסד ונסיכה באופן כללי.  באתר מוצגים בלוג, סילבוסים להרצאות והצגת השירותים שנעמה מציעה ללקוחותיה. עמוד מיוחד מיועד לסרטונים המושקעים

קרא עוד »

"אין תגובות למאמר" – באמת?

הידעת? חוקרים מבייג’ינג פיתחו מנוע מבוסס בינה מלאכותית שמצליח לכתוב טוקבקים. כלומר- מזינים כתבה או פוסט, והאלגוריתם מפיק תגובות מתאימות לנושא. איכות התגובות נבדקה כמובן

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *